Początek działalności Przedsiębiorstwa Budowlanego „MAS-BUD” Marian Stawarczyk i Anna Stawarczyk Spółka Jawna sięga grudnia 1993 roku. Założone zostało przez małżeństwo Annę Stawarczyk i Mariana Stawarczyk. W początkowej fazie działalności firmy byli oni kadrą menadżerską, kierowniczą i księgową.

Sprawne zarządzanie, rzetelność i terminowość sprawiły, że „MAS-BUD” bardzo szybko dorównał konkurencji i mocno zakorzenił się na rynku olsztyńskim. Obecnie jest jedną z największych firm developerskich w Olsztynie oraz w regionie. Jako lider rynku nieruchomości posiada szeroką ofertę sprzedaży nowych mieszkań i lokali użytkowych w Olsztynie, z którą można się zapoznać na stronie www.

Firma "MAS-BUD" wybudowała liczne lokale mieszkalne, użytkowe oraz domy jednorodzinne wolnostojące i w zabudowie szeregowej, które w Olsztynie tworzą całe osiedla mieszkaniowe. Między innymi zrealizowane zostały takie inwestycje jak: domy jednorodzinne przy ul. Bolka i Lolka oraz Kujawskiej w Olsztynie, domy w zabudowie szeregowej przy ul. Kryształowej i Porcelanowej w Jarotach, domy wolnostojące i domy szeregowe w Różnowie, budynki mieszkalno - usługowe, wielorodzinne w Olsztynie zlokalizowane przy ul. Bajkowej i Kanta , Mazowieckiej, Pomorskiej, Wilczyńskiego, Sucharskiego, Bartąskiej, Piotrowskiego i duże osiedle mieszkaniowe zrealizowane pod nazwą "Nad Łyną" w gm. Stawiguda w Jarotach przy ul. Stawigudzkiej.

 

Najnowsze inwestycje to: zespół budynków mieszkalno - usługowych, wielorodzinnych przy ul. Knosały w Olsztynie, Osiedle "Poziomkowa" realizowane w Redykajnach i budowa domów jednorodzinnych wolnostojących w Rusi gm. Stawiguda.

W 2013 roku została również założona Firma: MAS-BUD Sp. z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Olsztynie 10-693 przy ul. Sucharskiego 4 lok. D wpisana do Sądu Rejonowego w Olsztynie, VIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sadowego o Nr 0000465503, NIP 7393861026. Kapitał zakładowy Spółki: 2.584.500,00 zł wniesiony w całości.